INGERSOLL RAND Seria R 90 - 160 kW

 • INGERSOLL RAND
 • 14-1004 m³/min
 • 500 l

Od ponad 100 lat innowacje inspirują rozwój Ingersoll Rand za sprawą rewolucyjnej technologii i utalentowanego personelu. Dziedzictwo firmy przejawia się w sztuce ustalania standardów pracy. Swoją pozycję lidera technologii sprężania powietrza zawdzięczamy nie tylko wiodącym na świecie produktom, lecz również podejściu do naszych klientów, których wspieramy w każdym aspekcie ich działalności. Niezależnie od rodzaju produktu, procesu czy lokalizacji, Ingersoll Rand oddaje do dyspozycji swoją wiedzę, technologię i niezrównany wachlarz usług dostosowanych do potrzeb klienta.

Jesteś zaintersowany?
Skontaktuj się z nami
+48 68 385 00 05
lub Wyślij wiadomość
 • Opis produktu
 • Dane techniczne

Napędy o stałej i zmiennej wydajności

Ciągła praca w temperaturze 46° C (115° F)

Sprężarki śrubowe olejowe Ingersoll Rand działają efektywnie zarówno w wysokich jak i w niskich temperaturach, dzięki czemu można je praktycznie stosować w każdym miejscu na ziemi. Jak wynika z naszego doświadczenia, nawet w umiarkowanym klimacie, systemy sprężania powietrza są wystawiane na działanie różnych źródeł ciepła. Dzięki możliwości pracy w warunkach wysokich temperatur, nasze systemy przedstawiają większą tolerancję na działanie czynników atmosferycznych, mniej przypadków przegrzania i mniejszą liczbę przestojów spowodowanych awarią. Wymagają również rzadszego serwisowania niż systemy konwencjonalne.

Najwyższej jakości system chłodzący

Za sprawą sierpowatego kształtu ostrza opór wirującego powietrza jest mniejszy, a to z kolei zapewnia znaczną redukcję poziomu hałasu i zwiększoną wydajność bez uszczerbku dla ciśnienia statycznego.

Prosta instalacja

Zwarta konstrukcja umożliwia prostą, 3-punktową instalację: wystarczy podłączyć zasilanie, odprowadzenie powietrza i spust kondensatu – i gotowe. Bez komplikacji.

Rozrusznik gwiazda-trójkąt

Zaawansowany rozrusznik gwiazda-trójkąt odpowiada za kontrolowany, miękki start sprężarki, eliminując gwałtowne skoki napięcia i wydłużając okres eksploatacji, a przez to większą niezawodność systemu.

Sprężarki śrubowe olejowe Ingersoll Rand to sprawdzony, wytrzymały system, który spełnia najwyższe standardy wykonania i jest kompatybilny z każdym typem produkcji, aplikacji i środowiska. Łatwy w instalacji system zachowuje pełną sprawność pod pełnym obciążenim przez długi okres czasu. Właściwości tych sprężarek nie tylko są warte swojej ceny, lecz wręcz ją przewyższają.

Trwałe, wysokowydajne moduły sprężające

Ulepszane przez lata w procesie nieustannego doskonalenia i wykorzystane w dziesiątkach tysięcy sprężarek Ingersoll Rand na całym świecie, nasze sprawdzone moduły sprężające zapewniają bezawaryjne działanie, minimalizują liczbę koniecznych przeglądów i napraw oraz niezmiennie wysoką sprawność. Bez konieczności ograniczania luzów w celu osiągnięcia znamionowej sprawności, nasze urządzenia utrzymują wiodące parametry w trakcie całego okresu użytkowania.

Zespolona przekładnia

Sercem każdego urządzenia Ingersoll Rand jest niezmiennie niezawodna przekładnia. Ten prosty i skuteczny system napędu składa się z płynnie działających przekładni stożkowych, które wyrównują obciążenie wzdłużne optymalizując wydajność. Dzięki wyeliminowaniu sprzęgła, wałów z dodatkowymi łożyskami i pasków, zespół napędowy Ingersoll Rand zapewnia bezawaryjną, sprawną i długoletnią pracę.

Silniki o wysokim stopniu ochrony TEFC

Silnik główny i silnik wentylatora zostały skonstruowane na wytrzymałej ramie żeliwnej i w opaciu o inne trwałe komponenty. Układ jest przystosowany do nieprzerwanego działania w wysokiej temperaturze otoczenia (46° C) oraz przy pełnym obciążeniu. Obudowa silnika TEFC zapewnia wyjątkową ochronę przed elementami, które często znajdują się w przemysłowym środowisku pracy — zapobiegając odkładaniu się zanieczyszczeń wewnątrz urządzenia i zapewniając długoletni okres niezawodnej eksploatacji.

System przyjazny środowisku

Redukcja CO2
W dobie dążenia do redukcji poziomów emisji CO2, Ingersoll Rand dokłada starań, by działać z zyskiem dla środowiska jak i dla kondycji finansowej klientów. Audyty systemów i energooszczędne sprężarki to najlepsza inwestycja dla zielonej planety.

Mniej szkodliwe odpady
ISO 14000 sprawiło, że jesteśmy bardziej zorientowani na doskonalenie naszych projektów. Najnowsze sprężarki Ingersoll Rand posiadają certyfikat ISO 14001, mniejszą liczbę części i generują mniejszą ilość odpadów. Ponadto, kondensat spuszczany z naszych sprężarek jest biodegradowalny.

Sumienność wykonania
Zweryfikowaliśmy nasz proces produkcyjny pod kątem jak najlepszej ochrony cennego środowiska naturalnego. Szczelne rurociągi eliminują ryzyko wycieku oleju. Projekt naszych systemów zakłada również nieszkodliwą dla środowiska utylizację urządzeń po upływie okresu ich eksploatacji.

Eliminacja hałasu
Nowy model Ingersoll Rand 90 – 160 kW charakteryzuje się lepszą jakością dźwięku i eliminuje szkodliwy na zdrowia człowieka poziom hałasu. W coraz bardziej hałaśliwym świecie Ingersoll Rand jest oazą ciszy.

Odzysk energii cieplnej
Sprężarki w procesie sprężania powietrza emitują znaczne ilości ciepła odpadowego. Oferta Ingersoll Rand daje możliwość odzysku i przetwarzania ciepła odpadowego w twoim zakładzie produkcyjnym.

Kiedy należy stosować systemy ze zintegrowanym osuszaczem powietrza?

Sprężarki ze zintegrowanym osuszaczem powietrza sprawdzają się w mniejszych systemach (zazwyczaj 75 kW i mniej) i aplikacjach stanowiskowych, w przypadku których pojedynczy kompresor często przejmuje obciążenie całego systemu. Ciśnienie, przy którym praca sprężarki zostaje wyłączona, jest wówczas równe ciśnieniu systemu i wtedy nie ma problemów wynikających ze sterowaniem.

Unikanie problemów z zespołami sprężonego powietrza

Jeżeli system zostanie wyposażony w kilka sprężarek z podłączonym lub zintegrowanym układem uzdatniania powietrza, może mieć negatywny wpływ na optymalizację i stabilizację ciśnienia. Zespół osuszaczy i filtrów — tzw. „podzespół sprężonego powietrza” — powoduje znaczne straty systemowe i uniemożliwia optymalizację procesu regulacji.

Odpowiedni projekt dla potrzeb większych scentralizowanych systemów

Eliminacja zintegrowanych podzespołów sprężonego powietrza umożliwia optymalizację projektu systemu. Istnieje wiele korzyści związanych z centralizacją systemu powietrza, który jest wyposażony w mniejszą liczbę osuszaczy, a mianowicie:

 • Optymalne dostosowanie wielkości osuszaczy do potrzeb systemu
 • Mniejsze straty energii dzięki niższym spadkom ciśnienia przy mniejszym obciążeniu
 • Sprawniejsza kontrola punktu rosy
 • System kontroli sprężarki obejmujący tylko jeden podzespół uzdatniania powietrza
 • Energooszczędność i minimalny poziom emisji CO2 dzięki niższemu ustawieniu ciśnienia sprężarki
 • Stabilny przedział ciśnienia

Zoptymalizowane systemy kontroli

Silnik główny i silnik wentylatora zostały skonstruowane na wytrzymałej ramie żeliwnej i w opaciu o inne trwałe komponenty. Układ jest przystosowany do nieprzerwanego działania w wysokiej temperaturze otoczenia (46° C) oraz przy pełnym obciążeniu. Obudowa silnika TEFC zapewnia wyjątkową ochronę przed elementami, które często znajdują się w przemysłowym środowisku pracy — zapobiegając odkładaniu się zanieczyszczeń wewnątrz urządzenia i zapewniając długoletni okres niezawodnej eksploatacji.

 • Inteligentny sterownik

  Inteligentny sterownik

  1. Intuicyjny, łatwy w obsłudze system kontroli

  Wbudowany sterownik zapewnia szybki i czytelny dostęp do graficznego interfejsu użytkownika. Na wyświetlaczu LCD użytkownik może odczytać krytyczne parametry systemu i w razie konieczności szybko zmodyfikować jego nastawy.

  2. Indywidualne oprogramowanie i regulowane parametry robocze

  Użytkownik może łatwo i szybko zmienić parametry robocze, dostosowując je do wymagań systemu sprężonego powietrza.

  3. Wbudowany sterownik sekwencyjny*

  Funkcja sterowania sekwencyjnego umożliwia podłączenie do trzech podobnie wyposażonych sprężarek —maszyna prowadząca automatcznie przełącza obciążenie między sprężarkami, zależnie od liczby godzin pracy każdej z nich, niwelując różnice w harmonogramie konserwacji.

  4. Diagnostyka – oszczędność czasu

  Sterownik wykonuje szybką diagnostykę systemu i w przypadku stwierdzenia przekroczenia parametrów roboczych wyświeta ostrzeżenie i/lub zatrzymuje sprężarkę. Dzięki temu koszty związane z diagnostyką i przestojami zostają zredukowane do minimum.

  5. Zegar czasu rzeczywistego i programowalny tryb pracy*

  Dzięki wbudowanemu zegarowi czasu rzeczywistego, użytkownik może zaprogramować specyficzne czasy pracy urządzenia w ciągu dnia.

  5. Opcja PORO

  Opcja PORO wykorzystuje nawet najmniejszy impuls zasilania, dzięki czemu sprężarka może zostać ponownie uruchmiona niemalże natychmiast, zachowując ciągłość pracy.

  6. Podłączenie zdalnego sterowania*

  Złącze Ethernet zapewnia zdalny dostęp do sterowania, alarmów i odczytów. Moduł zdalnego sterowania umożliwia również zaprogramowanie notyfikacji systemowych o pojawiających się problemach.

  7. Kontrola harmonogramu przeglądów

  Inteligentny wbudowany sterownik informuje użytkownika o zbliżającym się terminie przeglądu, eliminując potencjalne błędy w harmonogramie konserwacji.

Dane techniczne

r90-dane-tech