Shell Corena S4 R oleje do sprężarek

Rodzina olejów Shell Corena do sprężarek powietrza została specjalnie zaprojektowana, aby umożliwić wybór produktu, który zapewni w konkretnym zastosowaniu optymalne korzyści dzięki:
– lepszej ochronie przed zużyciem;
– wydłużeniu czasu eksploatacji;
– zwiększeniu wydajności układu.

ZAAWANSOWANY OLEJ SYNTETYCZNY DO ROTACYJNYCH SPRĘŻAREK POWIETRZA
Shell Corena S4 R to najwyższej klasy olej firmy Shell do sprężarek powietrza rotacyjnych i łopatkowych. Zastosowano w nim zaawansowaną, syntetyczną technologię bezcynkową, aby zapewnić dłuższy czas eksploatacji oleju i urządzeń. Shell Corena S4 R nie zawiedzie w najwyższych temperaturach i warunkach wysokiego ciśnienia. Pozwola działać sprężarkom wydajnie dłużej, zwiększyć wydatek powietrza i ogólną sprawność układu. Shell Corena S4 R zdobyła szerokie uznanie i posiada aprobaty czołowych producentów sprężarek.

Shell Corena S4 R obciążenie

ZAPROJEKTOWANY ABY ZAPEWNIĆ OCHRONĘ
Odpowiednia ochrona sprężarek przed uszkodzeniem pozwala na wydłużenie czas eksploatacji i zapewnieniu maksymalny zwrot z inwestycji. Shell Corena S4 R oferuje:
– doskonałą ochronę w szerokim zakresie temperatury, ponieważ jest
– do 58% lepsze wyniki w badaniu właściwości smarnych które określają obciążenie zespawania w aparacie czterokulowym w porównaniu z olejem Shell Corena S3 R. Osiąga wartość 270 kg.
– 25% niższa lepkość w niskich temperaturach w porównaniu z olejem konwencjonalnym, dzięki czemu dociera tam, gdzie potrzebna jest ochrona;
– 13% wyższa lepkość w wysokich temperaturach w porównaniu z olejem konwencjonalnym, dzięki czemu może chronić w warunkach długotrwałej pracy w warunkach podwyższonej temperatury.

DŁUGI CZAS EKSPLOATACJI OLEJU
Ograniczenie procesu degradacji zapewnia dłuższą żywotność oleju. Olej Shell Corena S4 R został specjalnie zaprojektowany, aby wydłużyć czas pracy sprężarek bez przestojów ? dzięki większej wydajności i mniejszej liczbie przeglądów. Shell Corena S4 R zapewnia:
– nawet do 12000 godzin pracy oleju*, czyli ponad czterokrotnie dłużej niż w przypadku stosowania oleju Shell Corena S3 R, co udowodniono w szczegółowych badaniach Shell w sprężarce Hydrovane w temperaturze roboczej 120°C. Warunki tego badania są trzykrotnie trudniejsze niż normalne warunki pracy w temperaturze około 100°C.
– ponad trzykrotnie dłuższy czas eksploatacji oleju w porównaniu z olejami klasy premium, takimi jak Shell Corena S3 R w branżowych testach utlenienia.

Shell Corena S4 R eksploatacja oleju

ZAPROJEKTOWANY, ABY ZAPEWNIĆ WYDAJNOŒĆ UKŁADU
Osad, pęcherzyki powietrza i pienienie się oleju obniżają wydajność sprężarek rotacyjnych. Olej Shell Corena S4 R pomaga utrzymać stały wydatek sprężonego powietrza niezbędny do wydajnej pracy układu, oferując:
– ponad pięciokrotnie szybsze usuwanie powietrza w porównaniu z olejem Shell Corena S3 R, co poprawia smarowanie i zapobiega uszkodzeniom powodowanym przez zjawisko kawitacji.
– ponad dwukrotnie szybsza separacja wody przez olej Shell Corena S3 R pomaga zapewnić wydajną ochronę i smarowanie.

Shell Corena

SPECYFIKACJA I APROBATY
Olej Shell Corena S4 R może być stosowany w sprężarkach wielu producentów i jest dostępny w klasach lepkości ISO 32, 46 i 68.
ABB do stosowania w turbosprężarkach doładowujących VTR o maksymalnym czasie pracy oleju między wymianami 5000 godzin. ISO 6743-3A-DAJ.

POTWIERDZONE KORZYŒCI
Użytkownicy oleju Shell Corena S4 R w wielu branżach przemysłowych cieszą się zyskami po zmianie oleju. Klienci zwiększają produkcję i zmniejszają koszty obsługi dzięki:
– wydłużeniu czasu pracy między wymianami oleju zwykle o 100% w porównaniu z olejami konwencjonalnymi;
– wydłużeniu czasu eksploatacji urządzeń: jedna z cementowni stwierdziła trzykrotne wydłużenie czasu pracy sprężarek między remontami;
– obniżeniu temperatury pracy przez ograniczenie spadku lepkości oleju, co poprawia działanie zaworów olejowych.

ZASTOSOWANIE
– Rotacyjne sprężarki powietrza ? większość sprężarek łopatkowych i śrubowych, w tym układów z przepływającym olejem i z wtryskiem oleju. Doskonała wydajność przy temperaturach wyrzutu powietrza ponad 100?C i ciśnieniu do 25 bar.
– Zastosowania wysokotemperaturowe ? do użytku tam, gdzie występują wyjątkowo wysokie temperatury otoczenia i gdzie nie można schłodzić oleju do normalnego poziomu.
– Wyjątkowa stabilność ? czas między wymianami oleju wydłużono do 12000 godzin lub trzech lat pracy w typowych warunkach.

Shell Corena S4 R zastosowanie

Wróć do kategorii: Oleje i smary Sprężarki Wiadomości