Shell Helix Ultra i BMW Motorsport razem w DTM

Warszawa, 14 września 2015 roku ? Zaangażowanie Shell w sporty motorowe trwa nieprzerwanie od prawie 100 lat i obejmuje bardzo wiele dyscyplin, od Formuły 1 po wyścigi ciężarówek. Łącznie koncern Shell sponsoruje zespoły i wydarzenia z 22 różnych sportów motorowych, współpracując z wiodącymi producentami samochodów. Obecnie Shell rozszerzył współpracę z BMW Motorsport o serię wyścigów DTM (Deutsche Tourenwagen Masters).

Dzięki nawiązaniu współpracy z BMW Motorsport firma Shell utrzymuje bliskie i trwałe relacje z jednym z najbardziej nowatorskich producentów silników i pojazdów na świecie. A właśnie dążenie do innowacji poprzez sporty motorowe stanowi integralną część szerokiego programu badań i rozwoju, który jest niezwykle istotny w procesie opracowywania najbardziej zaawansowanych technologicznie paliw i olejów silnikowych Shell.

Shell BMW DTM Car

Partnerstwo technologiczne

Współpraca między naukowcami pracującymi nad Shell Helix Ultra a inżynierami BMW Motorsport opiera się na wymianie wieloletnich doświadczeń zdobytych na torze oraz na drodze. Ma na celu wypracowanie, wspólnymi siłami, specjalnych olejów silnikowych wykorzystywanych w samochodach BMW M4 rywalizujących w wyścigach DTM, co ma prowadzić do uzyskania lepszych osiągów, poprawy wydajności i zwiększenia wytrzymałości silnika.

Przełomowa Technologia Shell PurePlus

Olej silnikowy wykorzystywany przez BMW Motorsport jest oparty na Technologii Shell PurePlus, polegającej na syntezie gazu ziemnego w ciecz (gas-to-liquid). Dzięki niej eksperci mogą pozyskać krystalicznie czystą, syntetyczną bazę olejową, stanowiącą od 75 do 90 procent zawartości oleju. Œrodki smarne Shell Helix oparte na olejach bazowych wytwarzanych w tej technologii są pozbawione praktycznie wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej, co pomaga utrzymać najwyższe parametry eksploatacyjne silnika. Dzięki temu oleje Shell Helix mogą przyczynić się do zwiększenia wydajności silnika, a tym samym ? do poprawy osiągów. Ponieważ jednak silnik pojazdu wyścigowego pracuje przy znacznie wyższych prędkościach i temperaturach, co nakłada na olej o wiele większe wymagania, Technologia Shell PurePlus musi być odpowiednio dostosowana, tak aby chronić silnik podczas całego rajdu.

Olej do zadań specjalnych

Olej silnikowy działa skutecznie nawet w ekstremalnych temperaturach, ponieważ jest w mniejszym stopniu narażony na zmiany lepkości w szerokim zakresie temperatur. Na torze silnik nagrzewa się bardzo szybko, więc cecha ta ma szczególne znaczenie dla kierowcy ? silnik jest bowiem chroniony przy dużych prędkościach. Zastosowane w Shell Helix Ultra wyjątkowe połączenie Technologii Shell PurePlus z Technologią Aktywnego Oczyszczania (Active Cleansing) pozwala zapewnić jeszcze wyższy poziom oczyszczania i ochrony1, co oznacza, że żaden inny olej silnikowy nie utrzyma silnika w stanie tak bliskim fabrycznej czystości. Oprócz ulepszonego oczyszczania, Shell Helix Ultra zapewnia lepszą ochronę przed zużyciem i korozją2, co pomaga przedłużyć żywotność silnika oraz zmniejszyć koszty utrzymania samochodu.

?Olej odgrywa istotną rolę w ochronie krytycznych elementów silnika, utrzymaniu ich w czystości i zapobieganiu zużycia. To pomaga utrzymać silnik w dobrym stanie. Shell Helix Ultra doskonale sprawdza się w sportach motorowych. Jestem przekonany, że to partnerstwo przyczyni się do naszych sukcesów na torze wyścigowym? ? powiedział Jens Marquardt, dyrektor BMW Motorsport.

Z początkiem 2015 roku Shell został wyłącznym dostawcą olejów silnikowych dla BMW AG na rynku posprzedażowym dla następujących marek: BMW, BMW i, BMW M, MINI oraz BMW Motorrad. Najwyższej jakości oleje silnikowe Shell ? marki Helix Ultra i Pennzoil Platinum ? będą oferowane klientom Grupy BMW w ponad 140 krajach, m.in. w Chinach, Niemczech, Rosji, RPA, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i USA.

Wróć do kategorii: Oleje i smary Wiadomości