Taksówkarze MPT Taxi Warszawa polecają oleje Shell Helix

Warszawa, 11 marca 2015 roku ? Aż 96% taksówkarzy biorących udział w sześciomiesięcznym teście olejowym poleca Shell Helix Ultra. Zdaniem większości zawodowych kierowców, nowy olej Shell Helix znakomicie chroni silnik. Ponadto z ankiet wynika, że silnik zużywa znacznie mniej oleju, mniej szarpie i ciszej pracuje.

48 taksówkarzy warszawskiej korporacji MPT Taxi 191-91 przez sześć miesięcy testowało nowy, w pełni syntetyczny, olej silnikowy Shell Helix Ultra, wyprodukowany przy wykorzystaniu innowacyjnej Technologii Shell PurePlus. Podczas testu kierowcy przejechali łącznie 2 137 225 kilometrów ? czyli 53 razy okrążyli ziemię, by przekonać się o właściwościach nowego oleju Shell Helix.

Shell Helix polecany przez zawodowców

Jak wynika z ankiet przeprowadzonych po zakończeniu testu aż 87% badanych taksówkarzy uważa, że Shell Helix dobrze chroni silnik samochodu. Ponad połowa z nich twierdzi też, że silnik pracuje ciszej, a co trzeci kierowca zauważył, że silnik ma więcej mocy i mniej szarpie (odpowiednio 32 i 34%). Ponadto 4 na 10 kierowców odczuło mniejsze wibracje podczas jazdy. Co więcej, zdaniem połowy kierowców silnik zużywa znacznie mniej oleju ? aż trzy czwarte kierowców nie dolewało oleju pomiędzy wymianami.

helix-taxi

?Rekomendacja taksówkarzy, którzy każdego dnia przejeżdżają setki kilometrów, głównie w ruchu miejskim i w systemie start stop, ma dla nas ogromne znaczenie. Wyniki testu jednoznacznie potwierdzają, że oleje Shell Helix Ultra wyprodukowane w Technologii Shell PurePlus poddawane bardzo intensywnej eksploatacji, sprawdzają się nawet w najbardziej wymagających warunkach? ? komentuje Justyna Goraj, Lubricants Brand and Communication Manager Shell Polska.

W ramach testu we wszystkich autach trzykrotnie wymieniono olej i filtr oleju ? na starcie, po 12 tygodniach od pierwszej wymiany i na zakończenie (po około 24 tygodniach). W teście udział wzięły auta z silnikiem benzynowym, Diesla, a także z instalacją LPG, młodsze niż 4 lata i o przebiegu poniżej 100 000 km. Każdemu z nich został dobrany odpowiedni olej z gamy Shell Helix Ultra (5W-40 lub 5W-30 ECT), który gwarantuje najlepsze parametry pracy i daje obraz skuteczności działania oleju. Ważnym elementem badania były ankiety satysfakcji wśród taksówkarzy, podczas których dzielili się oni swoimi subiektywnymi opiniami na temat pracy silnika oraz zachowania się środka smarnego.

Na zakończenie testu olej zostanie poddany przez ekspertów Shell dodatkowym laboratoryjnym badaniom jakościowym przepracowanego oleju.
Projekt został zrealizowany we współpracy z Inter Cars SA, największym dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Samochody biorące udział w teście były serwisowane w warsztacie współpracującym z Inter Cars SA, należącym do sieci Q-Service ? Jurex na ul. Chłodnej w Warszawie.

Taksówkarze cenią jakość

Rewolucyjna Technologia Shell PurePlus opiera się na procesie syntezy gazu ziemnego w ciecz (gas-to-liquid) i pozwala na otrzymanie krystalicznie czystej, syntetycznej bazy olejowej, która stanowi od 75 do 90 procent zawartości oleju silnikowego. Środki smarne Shell Helix oparte na olejach bazowych wytwarzanych w Technologii Shell PurePlus są pozbawione praktycznie wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej, co pozwala utrzymać najwyższe parametry eksploatacyjne silnika. Nowa technologia pozwoliła Shell na rozwój kolejnej generacji olejów silnikowych. Na jej podstawie została opracowana gama najnowocześniejszych na świecie, w pełni syntetycznych olejów Shell Helix Ultra, które gwarantują optymalną czystość silnika, gdyż żaden inny olej silnikowy nie zapewni czystości silnika w stopniu tak zbliżonym do fabrycznej.1

Ponadto oleje silnikowe Shell Helix otrzymały trzy prestiżowe nagrody w ogólnopolskich konkursach: Innowacja Roku 2014, Laur Konsumenta w kategorii ?Odkrycie Roku 2014 oraz ?Produkt Optymalny? w plebiscycie ?Price Quality?, w kategorii Motoryzacja ? samochody, części, eksploatacja ? oleje silnikowe. Te wyróżnienia, przyznane zarówno przez klientów, jak i ekspertów rynków oraz naukowców, są jednoznacznym potwierdzenie najwyższej jakości olejów silnikowych Shell Helix.

Wróć do kategorii: Oleje i smary